Bramy garażowe Hormann ceny

site
Dębowe Uroczysko

A ja dzisiaj dostałem wycenę (brutto) okien pcv parteru i bramy garażowej do M05aL i tak:
- okna 120x170 - 5szt.
- okna 120x630 - 2 szt.
- drzwi tarasowe 265x225, podwójne, w tym jedno uchylno-przesuwne - 1 szt.
- okno-stałka (w salonie) 150x170 - 1 szt.
Ceny:
1.) profil 4-komorowy Iglo, obustronny kolor - 7 240 zł
2.) profil 5-komorowy ID 4000RL, obustronny kolor - 8 400 zł
Za namową właściciela firmy od której mam tą wycenę skłaniam się ku 1.) (on u siebie w domu montuje też te okna)
3.) Montaż stan surowy - 850 zł

- brama garażowa 500x212,5
1.) Horman EPU 40, napęd Promatic P - 5780 (grubość bramy 2 cm)
2.) Normstahl EURO, napęd Ultra Exellent - 5950 zł (grubość bramy 4 cm)
3.) ciekawostka - brama Normstahl napęd Ultra Exellent otwierana w bok (można ją otworzyć częściowo, np. przy wjeździe/wyjeździe jednego auta z garażu lub wyjściu człowieka, nie zabiera cm z wysokości garażu - wg mnie bardzo fajna sprawa) cena ok. 7000 zł
4.) Montaż bramy - 430 zł

Nie mam porównania do innych cen ale chyba nie jest źle... :roll:

- brama garażowa 500x212,5
1.) Horman EPU 40, napęd Promatic P - 5780 (grubość bramy 2 cm)
2.) Normstahl EURO, napęd Ultra Exellent - 5950 zł (grubość bramy 4 cm)
3.) ciekawostka - brama Normstahl napęd Ultra Exellent otwierana w bok (można ją otworzyć częściowo, np. przy wjeździe/wyjeździe jednego auta z garażu lub wyjściu człowieka, nie zabiera cm z wysokości garażu - wg mnie bardzo fajna sprawa) cena ok. 7000 zł
4.) Montaż bramy - 430 zł

Brama z automatem i montazem:
KRISPOL K2RC kolor złoty dąb "waskie deski " 4500x2200 , 2 piloty 2 kanałowe - 6296 zł
NORMSTAHL , szerokie dechy, k. złoty dąb 4500x2200 1 pilot 4 kanałowy - 6751 zł
1 pilota łatwiej zgubic ale 2 mi się bardziej podoba :) .
Horman jutro sprawdze.

A okna 3 komorowe. A cena nieistotna bo kupię po rodzinie, czyli bez marży. Horman, złoty dab, szerokie dechy,LPU 40, 4500x2250 - wszystko - 7149 zł
Wisniowski, złoty dab, szerokie dechy, 4500x220 - wsztko - 7190 złWitam nowych uzytkowników forum w "grupie puławy".
Jesli chodzi o adaptację projektu to cena 3000zł nie jest powalająca. Ja płaciłem poł roku temu 2400zł za wszytko oprócz instalacji gazowej. Koszt projektu inst. gazowej to okolo 300-400zl. Jestem zadowolony z pani projektant aczkolwiek nie napracowała sie bo nie było żadnych zmian w projekcie.
Jeśli chodzi o temat ogrzewania samym kominkiem, to jest tyle opini ile osób.
Ja osobiście uważam, że kominek może wspomagać lub czasami zastępować główne źródło ogrzewania. Chyba, że ma się sosiadów którzy w czasie wyjazdów domowników będą palić w kominku.
Jesli chodzi o projekt domku to uważam, że jest ładny ale może warto zastanowic sie nad konstrukcja bardziej energooszczędną. (bez balkonów, ew. parterówka)
Ja jestem na etapie stanu surowego zamknietego. Ściana Ytong 24 odmiana 400 + 20cm styropian na elewacji organika. Okna z oknoplastu Kraków do domów pasywnych "termic90". I muszę przyznać, że lepsze materiały nie zawsze oznaczają droższe.
Chetnie doradzę co i gdzie kupić w dobrej cenie.
Teraz z czystym sumieniem moge polecić firmy:
NEOTECH - od pokryć dachowych
DACH-MET - od więźby dachowej
WEGA - okna, drzwi i brama garażowa Horman oknoplast Kraków
INTERBUD - dobre ceny na bloczki Ytong i wszytstkie akcesoria
LEGALETT - firma z Gdańska, która zrobiła u mnie płyte fundamentowo-grzewczą z niebywałą dokladnością.

Osoby w tych firmach są bardzo rzeczowe, konkretne, profesjonalnie podchodzą do klienta i co też ważne skore do negocjacji cen.. :wink:

CDN....

Pozdrawiam...

Polecamzamówiłem bramę garażową, drzwi zewn. do pomieszczenia gospodarczego oraz drzwi wewn między garażem a pralnio-kotłownią

Wybrałem Hormanna oferowanego przez firmę Doorma z Warszawy.
* Brama segmentowa LPU40, okleina drewnopodobna, napęd SupraMatic z fotokomórkami
* drzwi zewn antywłamaniowe Gerda TT80 z dwoma zamkami, bolcami antywyważeniowymi, w okleinie drewnopodobnej
* drzwi wewn przeciwpożarowe Hormann H8-5

Total z rabatem: 9998 PLN + 7% VAT (cena z montażem)Planuję zastosować automaty do bramy 2 skrzydłowej 5 metrowej.

Mam bramę garażową Horrmann z napędem Promatic.

Otrzymałem taką ofertę:

Automat Nice Wingo 5000 cena 1800zł
Radioodbiornik Hormann+układ przkaźnika +250zł

Lub Automat FAAC 414 1500zł

Radioodbiornik Hormann+układ przkaźnika =250zł

Który zestaw wg was jest lepszy ?

Czy faktycznie bez problemu będą otwierać skrzydła nawet do kąta 130 stopni ?aniak25 pytasz o koszty robocizny i materiałów, te koszty są rzeczywiście bardzo zróżnicowane. My mamy skończony stan surowy otwarty i więźbę na dachu.
Robocizna za fundament z izolacją i ociepleniem zgodnie z projektem, ściany nośne i działowe, schody wewnętrzne , strop teriva, wymurowanie kominów + klinkier czyli cała murarska robota z wyjatkiem schodów wejsciowych i tarasu to 33tyś., w tym wypełnienie fundamentu piachem. Za dach mamy uzgodnione 11 tyś. za robociznę / w tym więźba 3 tyś. /, kładziemy dachówkę , za dodatkowe deskowanie dopłata 3 tyś. / jeszcze się zastanawiamy /, w tym montaz 4 okien dachowych i rynny.Za wyprowadzenie kanalizacji do poziomu 0 250 zł.
Materiały to kwestia tego z czego budujesz, my postawilismy domek z porothermu 25 a ścianki działowe mamy z bloczków betonowych / potocznie suporex /, za materiały zapłaciliśmy ok. 70 tyś. w tym komin systemowy, dodatkowo więźba to koszt 6600.
Zastanawia nas koszt robocizny za dach i stosunkowo niska cena za materiał na jego pokrycie / czym zamierzasz pokryć dach? /, my właśnie wybieramy dachówkę i mamy wyceny za całość materiału z orynnowaniem od 24tyś. / euronit / do 29 tyś. tondach stodo 12 / ceramiczna glazurowana /.
Wniosek jest jeden ceny są ogromnie zróżnicowane zarówno za robociznę jak i za materiał.
Wczoraj mieliśmy pomiar okien, zdecydowaliśmy się na oknoplast Kraków, okna platinum dwustronny kolor koszt 19 380 z montażem, drzwi wejściowe wyceniono nam tez z oknoplastu na 4378zł, czekamy na wycene bramy garazowej hormann , segmentowej z napedem.

Pozdrawiamy wszystkich budujacych :)My zamówiliśmy okna w poniedziałek. Dostawa około 15 stycznia. Okna Avante zewnętrzny orzech, wewnątrz białe, szprosy + brama garażowa Hormann z przetoczeniami co 25 cm. Cena za wszystko około 25 tyś. (w tym 6 tyś za drzwi balkonowe z łukami na poddaszu, co warto podkerślić bo to kosmiczna cena :o ) Aha - dodam, że dwa okna w salonie powiększyliśmy do wymiarów tych w wykuszu i na dole mamy w gabinecie zamiast okna - drzwi tarasowe. Wyrzuciliśmy za to okno w spiżarni i w toalecie na dole... To chyba wszystkie zmiany. Jeżeli chodzi o okna dachowe to mamy Fakro. I zgodzę się z którymś z przedmówców, że jeśli chodzi o ich okna połaciowe z przeznaczeniem do miejsc wilgotnych (w moim przypadku 2: w łazience i pralni na poddaszu) to dosięgnięcie 'klamki' stanowi ogromny problem, a mam 176 cm wzrostu. Robię to dopiero stojąc na pustaku... Ale już po 'ptokach'. Może podłogówka mi to troszkę ułatwi :lol:
POZDRAWIAMwitam wszystkich,
otrzymaliśmy ofertę bramy garażowej (wymiar 2,1 x 4,5, złoty dąb) firmy RUNDUM MEIR z Laskowic na Opolszczyźnie. Znam firmę tylko "ze słyszenia" bo mieszkam blisko. Czy ktoś z Was użytkuje bramę segmentową tej firmy? zaznaczę, że oferowana brama jest w niższej cenie niż analogiczne bramy hormann czy wiśniowski.

pozdrawiam

aresior


All right reserved.
©