broń palna sprzedaż

site
Dębowe Uroczysko

Dziedziny postepu naleza do pasjonatow. Tak calkiem archaicznie ( i moze nie calkiem adekwatnie ale mimo wszystko) to pierwsza bron palna - skalkowa byla :
a) dramatycznie drozsza od najslabszej kuszy (w owym czasie high end),
B ) miala drastycznie mniejszy zasieg,
c) jej celnosc - w zasadzie byla niemierzalna, tzn, nie bylo szans trafic intencjonalnie w cokolwiek. A jednak huk, atrybut nowosci i mozliwosci rozwoju doprowadzily do tego ze kusze dzisiaj traktuje sie jako ciekawostke.

RMF - not a chance for a survival, kto pamieta ze nadawalo przez dlugi czas tylko muzyke, tylko i wylacznie za to bez przerwy ?. Stworzona i rozwijana przez pasjonata (radia).

Walter z kolei stworzyl cos co o ile pamietam tez na poczatku opisywano raczej przy pomocy pojec zwiazanych z szansami przetrwania niz osiaganiem sukcesow i to cos nazywa sie TVN, pewnie ze mialo zaplecze ale bylo i jest. I byc moze nadal ma motywacje do uciekania do przodu, a to bardzo czesto jest wiecej warte od kapitalu i doswiadzcenia razem wziatych.

A z innej beczki, Polska dzis to jest nieco inny rynek i o innej strukturze konsumpcji niz Niemcy czy Ameryka (zreszta tradycyjnie - mozna poczytac np. Mrozka). Mozna tez zerknac na statystki i dynamike sprzedazy w niektorych segmentach, aaa i zebym nie zapomnial, na porownanie cen i wynagrodzen, ew. posluchac expatow i ich durnych komentarzy jak ktos lubi.

Nie twierdze ze nowe przedsiewziecie ITI to pewny sukces ale mysle ze sa na to duze szanse i z pewnoscia "i will do my part".
Proba popełnienia przestępstwa jest przestępstwem, wiec caly ten topic jest bezzasadny.
Posluze sie przykladem, bo widze, ze trudno Ci to zrozumiec:
Strzelam do Ciebie 3 razy z broni palnej, niestety mam zeza i ani razu nie trafiam. Idac Twoim tokiem myslenia, nic mi nie mozna zarzucic, bo przeciez nic nie zrobilem! Strzelanie z pistoletu nie jest nielegalne, prawda? A to ze kule minely Twoja glowe o 2 milimetry nie ma przeciez zadnego znaczenia.

Otoz jest inaczej, choc moze byc to dla Ciebie zaskoczenie - bylby mi postawiony zarzut usilowania zabojstwa, i zostalbym skazany.

EDIT: nie jest potrzebny tutaj wcale osobny zapis prawny.


człowieku, chyba za poważne porównania dobierasz..
druga sprawa, gdzie w tym całym śmiesznym regulaminie TheCrims napisane jest, że SPRZEDAŻ kont jest zabroniona? bo tutaj nie mogę się jakoś tego doczytać..ochroniarz w sklepie, tak samo jak i w każdej innej sytuacji może poprosić (tylko i wyłącznie) osobę o wylegitymowanie się i wyrażenie zgody na dobrowolne poddanie się sprawdzeniu zawartości kieszeni/ubrania/toreb, można na to się nie zgodzić, wtedy, w zależności od sytuacji, ochroniarz może Cię gdzieś nie wpuścić, np. na koncert/mecz, może Cię ująć (nie zatrzymać, to może tylko Policja i inne uprawnione organy) jeśli zachodzi uzasadnione podejrzenie (oczywiście w przeświadczeniu osoby ujmującej - czyni to na własną odpowiedzialność, potem możecie dochodzić swoich praw w Sądzie) i nie pozwolić na opuszczenie jakiegoś budynku, np. supermarketu, bo uważa, że coś zostało skradzione, ochroniarz może też użyć siły i innych środków przymusu bezpośredniego w sytuacjach, gdy poweźmie przekonanie, że mienie/zdrowie/życie powierzone mu pod opiekę jest zagrożone, konkretne sytuacje są dosyć ściśle opisane (jak, np. prawo użycia broni palnej przez policjanta lub żołnierza) w ustawie albo niższym akcie prawnym opisane ( nie pamiętam dokładnie i nie podam linka - nie chce mi się szukać)

w naszym kraju funkcjonuje coś takiego, jak dobrowolne legitymowanie się, np. pani w sklepie prosi młodego człowieka o okazanie dokumentu stwierdzającego pełnoletność przed sprzedażą alkoholu, kupujący może odmówić, ale nie zostanie mu wtedy sprzedany alkohol, albo przed wejściem na film/imprezę 18+

edit: literówki
Ten post był edytowany przez bielas dnia: 30 Kwiecień 2009 - 19:43
Doskonałe Uzi ZAMKNIJ x2


Broń palna jednoręczna
Obrażenia: 2 - 30
Cechy: ilość ataków na rundę: 6
Wymagania: POZIOM: 15, ZWINNOŚĆ: 20, SPOSTRZEGAWCZOŚĆ: 20
Cena sprzedaży: 17 000 PLN

kt 1k za sztuke

Kamizelka Kobry ZAMKNIJ


Zbroja
Obrona: 12
Cechy: obrona +2, obrażenia wszystkich broni +5, ZWINNOŚĆ +5
Wymagania: SIŁA: 18, POZIOM: 7
Cena sprzedaży: 11 250 PLN

kt 500pr

Amulet Lewitacji ZAMKNIJ


Amulet
Cechy: WYGLĄD +4, SIŁA +4, ZWINNOŚĆ +4
Wymagania: POZIOM: 18, INTELIGENCJA: 15
Cena sprzedaży: 5 250 PLN

kt 1k

wszystko tanio piszcie


no juz odzyskałem kwadrat mam juz rynek mozna kupowacPolicjant, zamieszkały w Lesznie, a pracujący w komisariacie kolejowym w Poznaniu, zamieszany był w handel narkotykami. Oprócz niego, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego ujęli dziewięć osób z Leszna i Śremu. Jeden z podejrzanych miał w domu arsenał broni.

- Policjanci zajmowali się tą sprawą od ubiegłego roku - mówi Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Jesienią zorganizowali zasadzkę na granicy z Niemcami. Wpadli w nią bracia L. Dwoma samochodami usiłowali wwieźć do Polski 7,5 kilograma marihuany. Narkotyki były ukryte w zderzakach aut.

Badając sprawę, policjanci dotarli do kolejnych podejrzanych. W ich ręce wpadło dziesięciu mieszkańców Leszna i Śremu. Przy jednym z nich znaleźli ponad 5 kilogramów amfetaminy. Narkotyki - zdaniem śledczych - były przeznaczone do sprzedaży wśród dilerów z terenu tych dwóch miejscowości. Inny mężczyzna miał w domu prawdziwy arsenał broni - podczas przeszukania funkcjonariusze odkryli karabinek szturmowy, pistolet parabellum oraz ponad 40 luf i zamków innych rodzajów broni palnej.

Podczas postępowania wyszło też na jaw, że z handlarzami narkotyków mógł współpracować jeden z policjantów pracujących na co dzień w Poznaniu. To 43-letni funkcjonariusz z 21-letnim stażem służby. Natychmiast poinformowano o tym Biuro Spraw Wewnętrznych, które zatrzymało podejrzanego. Nie wiadomo jeszcze jaką dokładnie rolę w gangu pełnił policjant, wiadomo, że część z ujętych już usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami na dużą skalę.Cytat z ravkilla
"Policja i sprzedawcy nielegalnie gromadzą dane osobowe osób kupujących w koncesjonowanych sklepach wiatrówki nie będące bronią pneumatyczną oraz broń CP?"
Warto rzucić okiem na rozporządzenie Ministra Gospodarki oraz MSWiA z dnia 9.09.2002r. w sprawie warunków sprzedaży materiałów wybuchowych, borni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz zakresu i trybu kontroli przestrzegania tych warunków (Dz.U. Nr 156, poz. 1303 z późn. zm.).

Od 10 grudnia 2004r. zgodnie z jego § 4 sprzedawca ma obowiązek przekazania Policji raz na kwartał danych o ilości sprzedanej:
- broni alarmowej o kalibrze do 6 mm, - ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego,
- paralizatorów elektrycznych o wartości prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA,
- broni palnej pozbawionej cech użytkowych,
- broni pneumatycznej.

Ten sam sprzedawca musi też odnotować w swojej ewidencji dane osób (imię nazwisko, dowód osobisty, adres) kupujących broń palną pozbawioną cech użytkowych oraz broń pneumatyczną.

To, że sprzedawcy zapisują więcej w swoich ewidencjach, to tylko dmuchanie na zimne i obawa przed kontrolą sklepu dokonywaną przez przedstawicieli MSWiA.

MSWiA doprowadziło bowiem do tego, że 9 grudnia 2003r. ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów (Dz.U. Nr 219 poz. 2152), które zezwala na handel wiatrówkami poniżej 17 J tylko sprzedawcom posiadającym koncesję na obrót bronią i amunicją. A jak wiadomo to co poniej 17 J to nie jest …. broń!witam
Ten temat był już omawiany na forum, artykuł zreszta też.
Amunicja centralnego zapłonu kalibru 4 mm typu M 20 nie jest historycznym nabojem Foberta.
Nabój Folberta był nabojem bocznego zapłonu o kalibrze 6mm.
A pierwszy karabinek Floberta opracował w 1845 roku.


Wcale nie musimy kupować repliki flobertki przed 1850 r., broń ta jest traktowana przez ustawę jak "wiatrówki" o mocy do 17J, czyli tak jak narty, rakieta tenisowa.

Oryginalny Flobert lub jego replika sprzed 1850 roku przez ustawe jest traktowana jako broń palna na którą nie jest wymagane pozwolenie na broń. W myśl ustawy amunicja 6mm Flobert tez powinna być w wolnej sprzedaży ...
Ale oryginalny nabój Floberta 6 mm bocznego zapłonu (były też 9 mm) ma niestety "aż" 20J mocy ... czyli nie 17.
W Niemczech ze względu na ich przepisy ammo do broni na którą nie potrzeba pozwolenia może byc wystrzeliwane z max energią 7,5 J, czy to wiatrówka czy broń palna i ma taka broń znak probierczy: F opisane w pięciokącie.
W Polsce niestety sprawa tej historycznej amunicji nie jest jednoznaczna.


Flobertki nie są w myśl ustawy nawt bronia palną, bo nie zawiaraja materiału miotającego:

Niestey są bronia palną, w tym wypadku materiałem miotającym jest materiał wybuchowy inincjujacy zawarty w spłonce naboju ... gdyby nie spełniał tej roli pocisk by przecież nie opuścił lufy ... :D
Niestety ...
nara
ps Historyczne Floberty były tzw "bronią salonową", służyły poprostu do domowego treningu strzeleckiego. Już wtedy ludzi rajcowało strzelanie ... :D
Panowie to wreście jak jest i jak to udowodnić. Gdzie jest napisane że wytworzono navy przed 1850 rokiem. Bo jak dotąd nie znalazłem. Poza tym że są w sprzedaży nic nie przemawia za tym że można je posiadać bez zezwolenia.

Nie chce być złosliwy ale na napady nieuzasadnionego lęku są leki.Anksjolityki.Albo lepiej sie pozbyć takiego złomu który ma nas przyprawiać o bezsenność albo powodować złe samopoczucie psychiczne.
Jeżeli skany z datą patentu podane przez mkowalczuka do Ciebie nie trafiają,jeżeli nie wierzysz sprzedawcom z koncesjonowanych sklepów zbronią to po co zadajesz pytania na forum?
Nalepiej zacząć strzelać,pojechać na zawody, porozmawiać z ludzmi.Możesz z czasem przestaniesz się bać,czego życzę.To jest naprawdę fajne hobby.Spotkaj się ludzmi na strzelnicy w Warce.JA rozumiem że możliwość posiadania broni palnej bez pozwolenia to dla wielu osób jest szok.Że jak to?
Przecież to moze kogos zabić.Takie są reakcje.Z czasem się człowiek przyzwyczaja.Przeczytałem dzisiaj na portalu "giwera" ze posiadając czarnoprochowca powinno sie go przechowywac w szafie stalowej ( takiej jak do broni palnej np mysliwskiej ). Troche to niestety dziwne ze przedmiot nie objety zezwoleniami z mozliwoscia sprzedazy komukolwiek trzeba tak zabezpieczac ale skoro takie jest prawo to potencjalny własciciel musi sie do niego zastosować..................
Niestety jest to dodatkowy koszt i kłopot który trzeba przy takim zakupie uwzględnić.
link:
http://www.giwera.pl/artykuly/2004/01/interpre.htm


All right reserved.
©